Jeśli zastanawiasz się, czy trening mentalny działa w biznesie, czy jest potrzebny i w czym może pomóc Tobie i Twojej firmie, zapraszam do lektury. Z całą pewnością każdego dnia dostrzegasz dynamicznie zmieniającą się rzeczywistość. Świat biznesu codziennie stawia przed Tobą nowe wyzwania i nie z każdym jesteś w stanie sobie poradzić. Prawdziwy problem pojawia się jednak wtedy, gdy ważne staje się zachowanie pewności siebie, energii, koncentracji w działaniu i wiarygodności, a przypływ stresu, czy nieprzewidziane sytuacje, skutecznie to uniemożliwiają.

Jak więc poradzić sobie z szybkim tempem zmian w świecie biznesu, jak odnieść sukces zgodnie z własnymi wartościami i wypracować efektywne wyniki?
Poniżej przestawię Ci, jak za pomocą narzędzi treningu mentalnego, możesz zwiększyć efektywność swoich działań.

Droga do sukcesu!

Pamiętaj!
Sukces w biznesie to nie przypadek. To ciężka praca, wytrwałość, nauka, poświęcenie i przede wszystkim pasja.

Efektywność opiera się w dużej mierze, nie tylko na zdobytym doświadczeniu, posiadanych zdolnościach i zgranym zespole, ale także na zbudowaniu mentalnej przewagi nad konkurencją za pomocą tzw. ”miękkich kompetencji”. Trening mentalny koncentruje się na tym, jak pokonać umysłowe przeszkody powstrzymujące przed osiągnięciem maksimum potencjału oraz na zdobywaniu umiejętności prowadzących do osiągania sukcesu. Badania psychologów pokazują, że moment rezygnacji z działań przychodzi zbyt szybko, bo przy ok 30% wykorzystanych możliwości.

Cele na wyciągnięcie ręki

Marzysz o większych zarobkach, o większej ilości klientów, o marce, która rozpoznawalna jest na rynku, a może o nagrodzie w swojej branży, czy lepszej komunikacji w zespole?
Niezależnie od tego, co chcesz osiągnąć, nie odpuszczaj zbyt szybko i zaczynaj od wyznaczenia celu. Aby to zrobić, zachęcam Cię zastosowania tzw. metody SMART. Cel, który chcesz osiągnąć w biznesie, należy wySMARTować, czyli skonstruować go w taki sposób, aby spełniał pięć określonych warunków, czyli Twój cel powinien być: Szczegółowy, Mierzalny, Atrakcyjny, Realny, Terminowy.

Nie wystarczy powiedzieć „chcę zwiększyć sprzedaż w swoim zespole”, należy dodać do tego trochę więcej szczegółów. Np. sprecyzować „chcę zwiększyć sprzedaż karnetów za pośrednictwem Internetu” , określić mierzalny efekt „chcę zwiększyć sprzedaż karnetów za pośrednictwem Internetu o 10%”, nadać celowi moc motywacyjną i sprawić, by był atrakcyjny „chcę zwiększyć sprzedaż karnetów za pośrednictwem Internetu o 10%, aby uzyskać przychody, które przeznaczę na wyjazd wakacyjny”, a ponadto określić go w sposób realny i terminowy: „chcę zwiększyć sprzedaż karnetów za pośrednictwem Internetu o 10% do czerwca 2020, aby uzyskać przychody, które przeznaczę na swoje wakacje w sierpniu 2020”.

Pamiętaj!
Postawienie jasnych celów jest istotne, jednak to ich wizualizacja, będąca nieodłączną częścią treningu mentalnego, wraz z powiązanymi działaniami i wsparciem trenera sprawią, że cele rzeczywiście zostaną zrealizowane.

Działaj od razu z mistrzowską pewnością siebie

Wg Johann Gottlieb Fichte „twoje działanie i tylko twoje działanie, określa twoją wartość”. Dlatego kolejnym krokiem w budowaniu efektywności w biznesie, zaraz po wyznaczeniu
celu i przeprowadzeniu wizualizacji, powinno być działanie od razu, zamiast prokrastynacji. Jednym z najgorszych pomysłów na realizację celów jest odkładanie ich na później i czekanie na lepsze czasy. Trening mentalny uczy działać pomimo lęku i stresu, budować pewność siebie zgodnie z wyznawanymi wartościami, misją i wizją oraz determinuje do wychodzenia ze strefy komfortu.

Więcej energii i motywacji

W przypadku niepowodzeń w biznesie, które pewnie i Tobie się zdarzają, niezależnie od Twoich starań, warto nauczyć się działać mimo porażki i odnajdywać w sobie dodatkowe pokłady energii. Dzięki umiejętności wyjścia z kryzysu i pomnażaniu wewnętrznej siły, zdecydowanie łatwiej będzie Ci odnieść sukces w biznesie.

Pamiętaj!
Efektywność biznesowa to zdolność obiektywnej oceny, w jaki sposób można naprawić
jakiekolwiek błędy oraz zredukować ich wpływ na sytuację w biznesie.

Tony Schwartz, twórca „The EnergyProject”, wyróżnia 4 źródła energii. Są to: energia fizyczna, emocjonalna, umysłowa i duchowa. Aby zachować siłę do działania i być efektywnym, należy czerpać energię ze wszystkich tych źródeł.

Uważność w biznesie czyli jak mikro zmiana daje makro efekt

Badania pokazują, że zdecydowana większość osób, przez około 47% czasu w ciągu dnia, zastanawia się nad czymś innym, niż to, co robi w danej chwili. Takie działania nie sprzyjają efektywności. Istotą produktywności w biznesie staje się w obecnych czasach zrozumienie potrzeby „ekonomii uwagi”.

Pamiętaj!
W ekonomii uwagi zdolność skupienia i koncentracji jest równie ważna, co kompetencje
twarde i zarządzanie.

Dzięki treningowi mentalnemu możesz wyszkolić Twój mózg tak, aby lepiej się koncentrować, wprowadzając do swojego programu dnia ćwiczenia na uważność. Uważność nie polega na życiu w zwolnionym tempie. Jej istotą jest koncentracja i świadomość w biznesie. Opiera się ona na uwolnieniu się od zakłóceń uwagi i niezbaczaniu z drogi w realizacji celów biznesowych. Paradoksalnie, nawet mała zmiana, czyli tzw. mikro zmiana, którą wprowadzi się do biznesu za pomocą treningu mentalnego, często przynosi makro efekt.

Budowanie biznesu wymaga dużej uwagi i świadomości. Aby zbudować efektywne przedsiębiorstwo, warto wziąć pod uwagę trening mentalny. Jako praktyk biznesu i trener mentalny, bardzo mocno wierzę w narzędzia, którymi dysponuje i stosuję je systematycznie w swojej firmie oraz w firmach, z którymi współpracuje. Dzięki narzędziom mentalnym i skutecznej pracy dostrzegam, że przynosi ona zadowalające i co ważne, szybsze efekty wyznaczonego sukcesu.

Pamiętaj!
Nie odkładaj zmiany na później – już dziś podejmij pierwsze kroki w budowaniu
mentalnie efektywności biznesowej.